Czy wybór ręcznika papierowego ma znaczenie? Niby to takie proste, ale czy na pewno?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ręczniki papierowe nie mają sobie równych podczas sprzątania, wycierania mokrych plam czy wycierania rąk. Na rynku można znaleźć olbrzymią ilość różnego rodzaju ręczników papierowych, cienkich, grubych, długich, krótkich, ekologicznych i wiele innych. Producenci ręczników papierowych prześcigają się w tym, kto zaoferuje ten najlepszy. Jaki więc wybrać, by nie narzekać oraz na jakie właściwości zwrócić uwagę? Dowiesz się już dziś.

Właściwości ręczników papierowych.

Tradycyjny ręcznik papierowy wydaje się bardzo prostym narzędziem, ale czy wiesz, co sprawia, że posiada on tak wysokie właściwości chłonne? Cechy charakterystyczne ręczników papierowych, na które warto zwrócić uwagę to:

  • ilość warstw – im więcej warstw tym lepsza chłonność
  • gramatura – im większa gramatura tym papier jest „gęstszy” i może przyjąć więcej wody
  • surowiec – można wyróżnić papier celulozowy i makulaturowy (ECO)
  • wodotrwałość – papier nie rwie się i zbyt szybko nie rozmaka pod wpływem wody

Jeśli więc szukasz odpowiedniego dla siebie ręcznika papierowego, warto zwrócić uwagę na powyższe parametry.

Ilu warstwowy ręcznik papierowy mi wystarczy?

Na rynku przede wszystkim można spotkać ręczniki dwu lub trzywarstwowe, ale czy zawsze ten grubszy będzie lepszy? Każdy z nas na pewno miał w życiu sytuacje, w której, podczas wycierania czegoś mokrego ręcznik papierowy cały przemókł i się porwał. Ręcznik z celulozy idealnie sprawdzi się on w kuchni i łazience, czy do mycia okien. Jego niewielką wadą jest jednak cena, która będzie oczywiście stosunkowo większa od ręcznika z makulatury. Dlatego jeśli ręcznik ma nam służyć głównie do ścierania kurzu z szafek, można zaopatrzyć się w ten cieńszy, dzięki temu zaoszczędzimy na papierze jak i na środkach, które używamy do czyszczenia mebli.

Ręcznik w rolce czy składany? Który będzie lepszy?

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Ręczniki papierowe zz (składane) najlepiej sprawdzą się w podajnikach, które tak często widujemy w toaletach restauracyjnych, szkołach, miejscach pracy. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu taki ręcznik posiada bardzo duży pobór oraz nie zajmuje aż tyle miejsca co odpowiadająca mu gruba rolka. Będzie on idealny do pomieszczeń o wzmożonym ruchu.

Papier umieszczony na rolce to idealne rozwiązanie do domu, kuchni w gastronomii oraz w firmach sprzątających. Tam, gdzie używamy go rzadziej, ale za to potrzebujemy większych właściwości chłonnych. 

Ręcznik papierowy? W Welmax każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując, wybierając ręcznik papierowy, warto się zastanowić czy zależy nam na korzystnej cenie, czy na bardzo wysokich właściwościach chłonnych. Mamy nadzieję, że dzięki nam bez trudu dobierzecie idealny ręcznik z naszego asortymentu. Taki, który będzie idealnie dopasowany do waszych potrzeb. 

Czy wybór ręcznika papierowego ma znaczenie? Niby to takie proste, ale czy na pewno?

More to explorer

CMS 19 BERLIN

Serdecznie Państwu dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas Międzynarodowych Targów Czystości CMS w dniach 24-27 września w Berlinie. Mamy nadzieję, iż spotkanie

Firma przyjazna pracownikowi.

Pragniemy poinformować naszych odbiorców że w dniach 16, 17 maja w siedzibie naszej firmy została przeprowadzona procedura audytowa SMETA która zakończyła się